آغاز تحصن شبانه روزی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل/ تا رسیدن به مطالباتمان تحصن را ادامه میدهیم+ عکس

من یک دانشجو_ دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل از صبح روز سه شنبه ۲۹ آبان ماه در اعتراض به نتیجه نرسیدن جلسه مذاکره شورای صنفی با مسئولین، تحصن خود را رو به روی ساختمان مرکزی  آغاز نمودند.

این دانشجویان که تحصن خود را از صبح امروز آغاز کردند، اعلام کرده اند که تا رسیدن به خواسته هایشان تحصن را شبانه روزی ادامه خواهند داد و با وجود بسته شدن دانشگاه هم چنان به تحصن خود ادامه داده اند.

دانشجویان این دانشگاه طی بیانیه ای این تحصن را نتیجه ی عدم رسیدگی مسئولین دانشگاه به مطالبات بر حق دانشجویان میداند.

بیانیه اول دانشجویان متحصن دانشگاه صنعتی نوشیروانی

«به نام خدا

در ماه‌های گذشته، ما فعالین صنفی دانشگاه نوشیروانی، تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا با پیگیری مطالبات برحق صنفی، از حقوق بدیهی دانشجویان دفاع کنیم.

در همین راستا تمامی مسیرهای قانونی را پیمودیم و هر بار واکنش دانشگاه، خُلف وعده های مکرر بود. با این وجود باز هم دست از تلاش نکشیدیم و مشکلات صنفی دانشجویان و “درخواست مذاکره” برای رسیدن به راه‌حل این مشکلات را در گوش مسئولین تکرار کردیم.

در نهایت و پس از تلاش‌های بسیار، جلسه‌ی مذاکره، امروز برگزار شد اما باز هم هیچ نتیجه‌‌ای در بر نداشت و پاسخ مسئولین دانشگاه به درخواست‌های بدیهی دانشجویان “نه”، “نه” و “نه” بود! بدین ترتیب راهی در مقابل خود نمی‌بینیم جز تحصن و بست‌نشینی تا رسیدن به مطالبات برحق و قانونی خود.

ما دانشجویان متحصن اعلام می‌کنیم به هیچ جریان و جناح سیاسی مرتبط نیستیم. اعتراض ما کاملاً صنفی است و از زیست روزمره‌مان نشأت می‌گیرد و از همین روی، دانشگاه موظف است از ورود و دخالت نهاد‌های بیرونی جلوگیری کند.»

دانشجویان در ادامه ی تحصن خود در ساختمان مرکزی ابتدا توسط حراست دانشگاه زندانی شده و از آوردن پتو و لباس گرم محروم شدند ولی با اصرار و پافشاری شان توانستند حراست را مجبور به بازکردن دربها و انتقال وسایل خود به مرکز تحصن کنند. هم چنین این دانشجویان طی بیانیه ی دوم مطالبتان خود را اینگونه بیان کردند:

«دومین بیانیه متحصنین دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

ما دانشجویان متحصن دانشگاه صنعتی نوشیروانی ضمن تاکید بر صنفی بودن اعتراضاتمان، مطالبات خود را اعلام میداریم:

۱-افزایش سنوات رایگان

۲-پایبندی به تفاهم نامه ۱۳۹۵

۳-افزایش ظرفیت خوابگاه

۴-افزودن پکیج هفتگی صبحانه

۵-افزایش ساعت ورود و خروج خوابگاه دختران

۶-افزایش سرعت و حجم اینترنت دانشگاه و خوابگاه

۷-سرویس ایاب ذهاب دانشجویان به شهرهای مجاور

۸-اجرایی شدن دستورالعمل انضباطی مصوب ۱۳۹۵

۹-توزیع غذا در خوابگاه کوثر

همچنین اعلام میداریم که تا برآورده شدن مطالباتمان تحصن را ادامه خواهیم داد.»

دیدگاه شما