اعلام اعتصاب غذای روح الله مردانی،دانشجوی زندانی، همزمان با روز دانشجو

من یک دانشجو_  روح الله مردانی دانشجوی ادبیات دانشگاه تهران به دلیل عدم تحقق وعده‌های مسئولان مبنی بر موافقت با درخواست آزادی مشروطش و همچنین وضعیت نامناسب زندان و عدم رسیدگی پزشکی مناسب به وضعیت جسمی و…، از امروز، همزمان با روز دانشجو دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای  مردانی ۲۰ روز پیش و پس از آنکه دو بار با درخواست آزادی مشروطش مخالفت شده بود، طی نامه‌ای به مسئولان زندان اعلام کرد که در صورت عدم اجرای تعهداتشان و موافقت با درخواست آزادی مشروطش، اعتصاب غذای خود را از ۱۶ آذر ماه مصادف با روز دانشجو از سر خواهد گرفت.

شروع اعتصاب غذا توسط روح الله مردانی، با توجه به وضعیت جسمی او و شرایط زندان، خبری نگران‌کننده است و شنیده‌ها حکایت از وضعیت نامناسب جسمی مردانی و نگهداری او در اتاقی ۱۰-۱۲ متری با حدود ۲۷ نفر زندانی دیگر دارد.
خاطر نشان میشود آقای مردانی  دانشجو معلم زندانی که از حدود ۱۱ ماه پیش تا کنون به دلیل حضور در اعتراضات دی ماه در دانشگاه تهران، در زندان به سر می‌برد، پیشتر نیز دوبار دست به اعتصاب غذا زد و بار آخر پس از اعتصاب غذای چند ده روزه و کاهش وزن سنگین، با وعده مساعدت مسئولان، به اعتصاب غذای خود پایان داد اما پس از آن دچار خون‌ریزی‌های شدید و مشکلات گوارشی متعددی شده و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. هرچند بدون طی روند کامل درمان از بیمارستان ترخیص شده و همچنان نیز درگیر مشکلات جسمی ناشی از اعتصاب غذای قبلی است.

دیدگاه شما