امیر چمنی، دانشجوی کارشناسی ارشدجامعه شناسی، برای اجرای حکم بازداشت شد

من یک دانشجو _ دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷، امیر چمنی دانشوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تبریز و دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه پیام نور تبریزجهت اجرای حکم ۶ ماه حبس، در محل کار خود بازداشت و روانه زندان تبریز شد.

این دانشجو در روز ۵ خرداد دد رتبریز بازداشت و پس از ۲۰ روز با قرار وثیقه ۱۰۰میلیون تومانی آزاد شده بود. وی در تاریخ ۱۱ شهریورماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

بازداشت آقای چمنی در حالی صورت گرفت که وی بعد از ابلاغ حکم تا روز اول دیماه فرصت داشت تا خود را به زندان معرفی کند.
لازم به یاد آوری است که  آقای چمنی پیشتر در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ از سوی شعبهٔ ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد.

دیدگاه شما