تجمع دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در اعتراض به تداوم بازداشت مرضیه امیری

من یک دانشجو _ دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران یکشنبه ۲۹ اردیبهشت در اعتراض به ادامه بازداشت مرضیه امیری، دانشجوی این دانشگاه و خبرنگار روزنامه شرق تجمع کردند.

صبح امروز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸، دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با چسباندن عکس های مرضیه امیری، ندا ناجی،عاطفه رنگریز به دیوارهای دانشکده خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه به این بازداشت ها شدند.

در ادامه اعتراض دانشجویان، اعتمادی رئیس دانشکده در جمع متجمعین حاضر شد و قول پیگیری وضعیت مرضیه امیری و گزارش نتیجه طی ۲۴ساعت آینده را به دانشجویان داد.

لازم به یادآوری است که مرضیه امیری، یازده اردیبهشت همزمان با روز جهانی کارگر در تهران بازداشت شد. علاوه بر او شماری از فعالان کارگری، اعضای سندیکای اتوبوسرانی تهران و اتحادیه آزاد کارگران، و دانشجویان که در تجمع مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی شرکت کرده بودند، دستگیر و به زندان منتقل شدند. طی روزهای گذشته شماری از بازداشت شدگان به قید وثیقه و به صورت موقت آزاد شدند، اما مرضیه امیری، کیوان صمیمی (سردبیر مجله ایران فردا)، ندا ناجی، عاطفه رنگریز، حسن سعیدی، فرهاد شیخی، نسرین جوادی، ناهید خداجو همچنان در زندان نگهداری می‌شوند.

دانشجویان در تجمع خود خواستار آزادی امیری و دیگر بازداشت شدگان روز جهانی کارگر شدند.

دیدگاه شما