تداوم بازداشت مجید رحمت آبادی دیگر دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه همدان

من یک دانشجو- بی خبری از وضعیت دیگر دانشجویان بازداشتی دانشگاه همدان که از تاریخ ۱۱ دیماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. با وجود تعیین وثیقه و تودیع آن توسط خانواده ها کماکان به دلایل نامعلومی از آزادی این دو زندانی جلوگیری شده است.

به گزاش «من یک دانشجو»، مجید رحمت آبادی دانشجوی دانشکده فنی همدان، در تاریخ ۱۱ دی‌ماه توسط نیرو های امنیتی بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان مرکزی همدان منتقل شد.
علی‌رغم ادعای وزیر کشور مبنی بر نداشتن دانشجوی بازداشتی، چندین دانشجو در شهرهای همدان و ایلام و کرمانشاه همچنان در بازداشت بسر می‌برند.

در اعتراضات اخیر که بعضا با عنوان «اعتراضات دیماه» از آن یاد میشود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته شدند، بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۸۰ شهر برگزار شد، حدود سه هزار و هفتصد نفر نیز بازداشت شدند.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتیها اطلاع دقیقی در دست نیست.

دیدگاه شما