ابلاغ حکم قطعی ۱۲ سال زندان حبس و شلاق به کسری نوری و محمد شریفی مقدم دو دانشجوی زندانی

من یک دانشجو: حکم محکومیت کسری نوری و محمد شریفی مقدم، از دراویش گنابادی بازداشت شده در جریان حوادث گلستان هفتم با توجه به عدم درخواست تجدیدنظر تایید و به آنها ابلاغ شد.
آقایان نوری و شریفی مقدم پیشتر به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ‏۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏۲ سال ممنوع الخروجی و ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شده بودند..
با توجه به عدم درخواست تجدیدنظر کسری نوری، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران و از مدیران وبسایت مجذوبان نور و محمد شریفی مقدم از دانشجویان دانشگاه شریف و از فعالان حقوق کودکان رای دادگاه قطعی و به آنها ابلاغ شد.
پوریا نوری، برادر کسری نوری، طی یادداشتی در صفحه شخصی خود با اعلام این خبر نوشت: “امروز با توجه به عدم تجدید نظر خواهی برادرم کسری نوری محکومیتش به ۱۲ سال زندان با مجازاتهای تکمیلی (ممنوع الخروجی، تبعید و شلاق) قطعی و به وی ابلاغ شد”.
لازم به ذکر است که کسری نوری در مردادماه سال جاری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ‏۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏۲ سال ممنوع‌الخروجی و ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شده بود.
کسری نوری پیش‌تر، از سال ۱۳۹۰ تا میانه‌ی ۱۳۹۴ نیز به دلیل فعالیت رسانه‌ای برای درویشان گنابادی، یک دوره حبس در زندان‌های پلاک ۱۰۰ شیراز، زندان عادل‌آباد شیراز و زندان اوین تهران را گذرانده بود.

دیدگاه شما