دانشجویان بلاتکلیف رشته ی علوم پزشکی دانشگاه آزاد در مقابل مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند

روز شنبه و یکشنبه، ۱۲ و ۱۳ آبان ۹۷، عده ای از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد در تهران  مقابل دفتر مرکزی این دانشگاه و مقابل مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمع در اعتراض به اخراجشان از دانشگاه شکل گرفت و آنها همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

داوطلبان به دو گروه تقسیم شده و یک گروه مقابل مجلس و گروه دیگر مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه تجمع کردند.

داوطلبان که از آغاز سال تحصیلی بعد از شرکت چند هفته در کلاسهای درس به یکباره با خبری مبنی بر خطا در اعلام پذیرششان مواجه شدند از ادامه تحصیل در دانشگاه محل ثبت‌نام خود محروم شدند.

لغو ثبت نام بیش از چهار هزار دانشجو که به عنوان پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی معرفی شده بودند و حتی نسبت به ثبت‌نام و پرداخت شهریه و دریافت شماره دانشجویی اقدام کرده بودند، به اعتراض گسترده این دانشجویان انجامید.

با ادامه دار شدن اعتراضات داوطلبان، رئیس دانشگاه آزاد از آنها عذرخواهی کرد و وعده‌ رسیدگی داد اما تا کنون هیچ پاسخی به آنها داده نشده است.

در ادامه نیز دانشگاه آزاد عده‌ای از روسای دانشگاه‌ها و مراکز خود را برکنار کرد و به دانشجویان وعده داد که افرادی را برای بررسی این موضوع تعیین خواهد کرد.

این وضعیت در حالی بود که بعد از مدتی اعلام شد که ظرفیت دانشگاه‌ها تکمیل است اما هنوز عده‌ زیادی از این دانشجویان نسبت به وضعیت خود معترض هستند و می‌گویند که برکناری رئیسان و یا وعده‌ی تغییر در دانشگاه آزاد اسلامی درمان ضربات مالی و عاطفی نیست که بر آنها وارد شده است.

مشکلات وارده به داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد:

لازم به ذکرست که بسیاری از داوطلبان پس از اعلام اخراجشان از دانشگاه آزاد دچار مشکلات زیادی شده‌اند، از جمله اینکه عده ای از این داوطلبان به خیال قبولی در رشته پزشکی مورد نظرشان تصمیم گرفته بودند که از تحصیل در رشته‌های قبولی دیگر صرفنظر کنند.

برخی دیگر از پسران داوطلب در پی این تصمیم اکنون با خطر سربازی مواجه هستند. داوطلبانی که در شهر غیر از محل سکونت خود ثبت‌نام کردند، متحمل هزینه‌هایی برای اجاره و اقامت در شهرهای دیگر شدند. علاوه بر این مشکلات دانشجویان از ضربات روحی و عاطفی می‌گویند که بر آنها وارد شده است.

دیدگاه شما