مراسم روز دانشجو در دانشکده فنی شمسی پور به همراه گزارش تصویری

 من یک دانشجو _ روزشنبه ۱۷ آذر ماه دانشجویان دانشکده فنی شمسی پور طبق فراخوان قبلی روبروی ساختمان جدید، به مناسبت روز دانشجو تجمع اعتراضی برگزار کردند. بر طبق گزارش هایی که به «من یک دانشجو» رسیده است این دانشجویان ساعت ۱۲:۳۰ روز شنبه تجمع خود را از مقابل ساختمان جدید با خواندن سرود شانزده آذر شروع کردند و با پیوستن سایر دانشجویان این تجمع شکل گرفت.
گزارش مشروح از این تجمع را که به دست «من یک دانشجو» رسیده است در زیر میخوانید:
” برنامه رأس ساعت ۱۲:۳۰ با حضور ۹ نفر از دانشجویان دانشکده با اعلام روز دانشجو و در همبستگی با اتحاد کارگران و معلمان آغاز شد.
در ادامه، سرود «شانزدهم آذر» به صورت جمعی اجرا شد و با پیوستن دیگر دانشجویان، بار دیگر با صدایی بلندتر خوانده شد.
در این میان، یکی از دانشجویان وابسته به بسیج با سخنانی از قبیل «ما دانشجوییم، نه مردم کوچه خیابون»، «شما وابسته به بیگانه‌ها هستین»، «راهش اینه که تریبون بگیرین، نه اینکه توی حیاط داد بزنین و نظم دانشگاه رو به هم بزنین» درصدد ایجاد اخلال در برنامه برآمد که با شعارهای دانشجویان مواجه شد و از جمع جدا شد.
در عین حضور تعدادی از عوامل حراست و فیلم برداری از پشت بام و در میان دانشجویان، پلاکاردهایی با محتوای اعتراض به تفکیک جنسیتی، حق تحصیل رایگان، کالایی سازی آموزش و درعین حال نبود امکانات حداقلی در دست دانشجویان بود. شعارهای از قبیل «دانشجو، معلم، کارگر زندانی، آزاد باید گردد»، «نان، کار، آزادی، اداره‌ی شورایی» ، «تورک دیلینده مدرسه، اولمالیدی هرکسه» و… سر داده شد.
پس از آن، بیانیه شوراهای صنفی دانشجویان سراسر کشور قرائت شد که با هم‌صدایی بیشتر دانشجویان همراه شد.
برنامه با حضور اساتید و کارمندان و نیز رئیس دانشکده، جناب آقای حقیقی، همراه با قریب به ۵۰ دانشجو برگزار شد.
در این اثناء دانشجویان وابسته به بسیج، برخلاف گفته های خود، در حال تشویق و تبلیغ برنامه‌های خود بودند و درصدد برهم زدن نظم تجمع بودند.
در نهایت، برنامه رأس ساعت ۱۳:۲۰ خاتمه یافت.
روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای، جناب آقای حمزه‌ای پیشنهاد تهیه گزارش یا مصاحبه‌ای از مطالبات دانشجویان را دادند و در این راستا پس از چند سوال، خواستار دریافت بیانیه شدند که در اختیارشان قرار گرفت.
پس از پراکنده شدن، یکی از مسئولین دانشگاه سوالاتی در مورد حضور افراد خارج از دانشگاه مطرح کرد که طبیعتاً با پاسخ منفی مواجه شد.”

عکس ها و فیلم های این تجمع دانشجویی:

 

دیدگاه شما