/ گزارش تصویری تجمع بزرگ دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات در اعتراض به وقوع فاجعه اتوبوس

من یک دانشجو _ امروز – هشتم دیماه ۹۷- از ساعت ۱۰ صبح ، دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات تهران در اعتراض به بی کفایتی مسئولین دانشگاه در وقوع فاجعه چهارم دیماه که منجر به کشته شدن ۱۰ تن و مجروح شدن ۲۵ نفر گردیده است، در میدان دانش این دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش، گزارشگر «من یک دانشجو» حراست دانشگاه مانع از ورود دانشجویان می شد و با حساسیت ویژه ای کارتهای دانشجویی و برگه ی میهمان دانشجویان را چک میکرد. دانشجویان اما علیرغم همه ی دسیسه ها در میدان دانش جمع شده و شعارهایی علیه بی کفایتی مسئولین سر دادند. شعارهای دانشجویان :

ولایتی،ولایتی/اسوه بی لیاقتی

دانشجوی شهیدم/خونتو پس می گیرم

رو به میهن/پیشت به دشمن

مسئول بی لیاقیت/استعفا،استعفا

مسئول بی لیاقت/محاکمه، محاکمه

قاتل دانشجویان/محکوم باید گردد

ننگ ما ننگ ما/صدا و سیمای ما

دانشجو می میرد/ذلت نمی پذیرد

در این تجمع یکی از دانشجویان فریاد می کشد :ساعت ۱ صبح باید تو بیمارستان دنبال دوستامون بگردیم. چند نفر؟ ۱۰ نفر ؟ فقط آماریم برای شما؟ ما دیگه رعیت نیستیم

هم چنبن خانواده های دانشجویان درگذشته حضور داشتند. این خانواده ها با تحریم مراسم تحریمی دانشگاه که به میزبانی مسئولین در مسجد سوهانک برگزار گرددید به جمع دانشجویان پیوستند و از همراهی دانشجویان تشکر کرده و آنها را به اداه ی اعتراضات دعوت کردند.

به گزارش «من یک دانشجو» به نقل از دانشجویان در صحنه، فضای دانشگاه امنیتی بود.

برخی از مطالبات دانشجویان علوم تحقیقات به این شرح است:

_استعفا و عذرخواهی رئیس دانشگاه آزاد و سرپرست واحد علوم تحقیقات

_استقرار همیشگی اورژانس در محل دانشگاه

_نوسازی ناوگان اتوبوسرانی

_ساخت حفاظ و گاردریل در طول مسیر

_رایگان شدن هزینه آژانس تا زمان نوسازی کامل ناوگان و حفاظت مسیر

_ نظارت مداوم بر بوفه ها و راه اندازی بوفه سرپوشیده

_تعویق امتحانات

دانشجویان با حرکت به سمت ساختمان علوم انسانی که محل استقرار و دفاتر مدیران و مسئولین دانشگاه است، خواستار پاسخگویی و اعلام استعقفای ولایتی مسئول کل دانشگاه آزاد و تهرانچی مسئول واحد علوم تحقیقات شدند. انها شعار میداند: ولایتی ولایتی مسئول این جنایتی” ، ” قاتل بیا بیرون، بزدل بیا بیرون”. حراست دانشگاه از ترس درهای وردی ساختمان را بسته و به دانشجویان معترض اجازه ی ورود به ساختمان را نداد.

دانشجویان اعلام کرده اند که تا رسیدن به مطالبه ی خود که در درجه ی اول استعفای ولایتی است دست از اعتراض بر نخواهند داشت و به احتمال زیاد از برگزاری امتحانات هم سرباز زنند و دست به اعتصاب بزنند.

همچنین شوراهای صنفی دانشجویان سراسر کشور  ضمن حمایت از این دانشجویان اعلام داشت:« مسئولیت فاجعه اتوبوس علوم تحقیقات را مستقیما متوجه مسئولین دانشگاه آزاد، وزارت علوم و تئوریسین های مدافع خصوصی سازی و پولی سازی دانشگاه می دانند و با دانشجویان معترض علوم تحقیقات همبستگی کامل دارند.»

عکس ها و فیلم های این تجمع:

۸

دیدگاه شما